Dolní Lhota přehrála Heřmanice 4:3

16.08.2011 20:21

K poslednímu přípravnému utkání proti Heřmanicím přistoupilo naše A mužstvo s maximálním odhodláním a především s úmyslem dobře se připravit na nedělní soutěžní utkání v Hati. Úvod utkání s dobře kombinujícím protivníkem byl vyrovnaný, většina akcí končila před šestnáctkami. Po čtvrthodině hry, kdy jsme se trošku otrkali, jsme si začali vytvářet příležitosti k zakončení. Jednu z nich přetavil v úvodní gól Honza Dedek, který po přesném centru Vítka Zezulky zavěsil do heřmanické sítě. Nadále jsme pokračovali ve slušném výkonu a až na pár drobných šancí Heřmanic jsme se do zakončení dostávali hlavně my. Další branku přidal Honza Stanovský, který tak načal svůj gólový účet. V první půli jsme mohli přidat ještě několik branek, ale štěstí stálo při Heřmanicích, a tak první půle skončila výsledkem 2:0. Vstup do druhého poločasu byl z naší strany velice špatný. Hned v úvodní minutě neobratně fauloval těsně před vápnem Marek Balnar hostujícího hráče a z rozehrávaného přímého kopu se Heřmanice radovaly ze snížení. Obdrženým gólem jsme byli zaskočeni, špatně jsme kombinovali a většina míčů končila na kopačkách heřmanických hráčů. Hosté v 60. minutě dostali příležitost zahrání pokutového kopu po faulu Martina Součka a se štěstím srovnali skóre utkání na 2:2. Pak byla naše nepovedená dvacetiminutovka zakončena další brankou do naší sítě, kdy se stoper Heřmanic nechytatelně trefil z 30 metrů do šibenice. Naštěstí jsme se dostali do hry, vzpomněli jsme si na kvalitní akce z první půle a po přesných přihrávkách Jirky Cieciotky, resp. Honzy Vyorálka a nekompromisním zakočení Honzy Stanovského jsme otočili stav utkání na 4:3. Honza Stanovský tak završil svůj hattrick a my se mohli radovat z vítězství 4:3 nad sebevědomým týmem Heřmanic. Na hřiště se po dlouhé pauze, způsobené operací kolena, dostal Kuba Zeman. I ten se dostal do vyložené šance, ale bohužel neproměnil. Z utkání mohou mít hráči a realizační tým Dolní Lhoty dobrý pocit. Výkon bude třeba zopakovat v neděli od 17:00 v mistrovském zápase v Hati.

Sestava Dolní Lhoty: Kraina - Vyorálek, Heřman P. (Zeman Jan), Souček M., Balnar - Zezulka (Kudela), Slíž, Heřman T., Dedek (Zeman Jakub) - Stanovský J., Cieciotka